SZC logo

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

OM kód: 203030/002 | 4060 Balmazújváros Batthyány u. 7

Intézmény logo

Veres Péter Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2022. aug. 31.


admin

  • Oktatás

Szakmai képzések és érettségire felkészítő képzés felnőtteknek!

A 2022/23. tanévben a felnőttek az alábbi szakmai képzésekre, illetve érettségit adó képzésre jelentkezhetnek!

Szakmai képzések és érettségire felkészítő képzés felnőtteknek!

 

Bővebb tájékoztatást a "Képzéseink" menüpont alatt találhat, a "Felnőttek nappali rendszerű szakmai oktatása", illetve a "Felnőttek szakmai oktatása" oldalakon.

A képzésben való részvételi szándékot jelezni lehet az adott szakma tájékoztatási oldalán levő "Előjelentkezés" gombra kattintva, és a megjelenő űrlapot kitöltve.

A jelentkezési lap szakmai képzésekre letölthető az alábbi gombra kattintva.

A jelentkezési lap érettségire felkészítő képzésre letölthető az alábbi gombra kattintva.

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


CSATLAKOZÁS  "MAGYAR PARASPORT NAPJA 2024" rendezvényhez

CSATLAKOZÁS "MAGYAR PARASPORT NAPJA 2024" rendezvényhez

"A Magyar Parasport Napjának szemléletformálás céljából létrehozott Lélekmozgató programja Magyarország összes sportegyesületét, önkormányzatát, nevelési, oktatási, szociális és gyermekvédelmi intézményét, civil szervezetét, az óvodástól az egyetemista korosztályig arra invitálja, hogy ünnepeljük együtt a magyar parasportot és hazánk fogyatékossággal élő sportolóit." Mi elfogadtuk ezt az invitálást, és iskolánk is csatlakozott a felhíváshoz. A programokról a megvalósítás után számolunk be.

2024. febr. 15.


PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP

PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP

PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP- az érettségiző évfolyamoknak Pályaorientációs napot szerveztünk iskolánkban január 22-én. A rendezvény jó alkalmat biztosít diákjaink számára ahhoz, hogy a jövőre vonatkozó terveikkel kapcsolatban új alternatívákat ismerjenek meg, vagy eredeti szándékukhoz további megerősítést kapjanak. A rendezvény egyik helyszínén a Debreceni Egyetem képviseletében Dr. Fodor Péter a BTK, Dr. Gyulai István pedig a TTK képzéseiről tartott érdekes prezentációt, melyből megismerhettük az egyetem által kínált szakokat, külföldi tanulmányi lehetőségeket és hallhattunk az elhelyezkedési esélyekről is. Körünkben köszönthettük továbbá a Magyar Honvédség előadóit is. Dávid Nikolett honvédelmi alkalmazott és Sófalvi Róbert őrvezető a katonai toborzó iroda képviseletében azokhoz szólt, akik érettségi után a katonai szolgálatot, vagy továbbtanulási formaként például a tisztképzést választanák. Nagy vonalakban megismerhettük a szerződéses katonák életpályáját, az elvárásokat és a Honvédség által kínált lehetőségeket. Nagy örömmel fogadtuk volt növendékeinket, akiknek többsége a vizsgaidőszak végén szakított időt arra, hogy visszatérjen az alma materbe és megossza személyes tapasztalatait jelenlegi diákjainkkal. Az immár végzett Dr. Lénárt József a jogász szakma szépségeiről beszélt, Guti János mechatronikai mérnök szólt a kutatási lehetőségekről, az egyetemi életről, Szilágyi Debóra a programtervező informatikus, Rácz Miklós pedig a mentőtiszt hallgatók mindennapjaiba avattak be bennünket. Az érettségire épülő képzések közül Rőth Molli és Deák Nóra technikumi tanulók az ápoló szakmáról meséltek. Az első kézből kapott információ, a tippek, jó tanácsok, reméljük, némi iránymutatást nyújtanak tanulóinknak a pályaválasztásban. Köszönjük meghívott vendégeinknek a részvételt! PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP- az ágazati alapoktatásban Kilencedikes diákjainkat ebben a tanévben várja az első nagy iskolai megmérettetés: az ágazati alapvizsga. Tanulóink a sikeres vizsga után nemcsak szakmát, hanem képzőhelyet is választanak maguknak. A Pályaorientációs napunk keretében ezért egy kicsit az iskola falain túlra is kimozdultunk. A szakképzős és technikumi osztályaink szakmai kiránduláson vettek részt, ahol ki-ki a saját ágazatának részleteibe nyert betekintést a duális partnercégek, vállalkozások által. Gépész tanulóinkat a Krones Hungary Kft., - illetve a cég alkalmazottjaként néhány volt növendékünk is - fogadta és vezette végig az egyes munkafolyamatokon, üzemegységeken. Az építőipar ágazat diákjainak a DÉOSZ Kft. mutatkozott be és ismertette a cég profilját, a náluk érvényes munkarendet. A leendő kereskedők a Polgár és Csege Coop balmazújvárosi üzletében ismerkedtek a munkakörnyezettel, a feladatokkal. A turizmus-vendéglátás ágazatban tanulók is élményekben gazdag napról számoltak be. Őket a debreceni Freedom, a Melange és a Csokonai Étterem, valamint a Borterasz, és a hajdúszoboszlói Silver Hotel kulisszatitkaiba avatták be, ahol a vendégtéren túl a konyhákban, pultokban, szobákban, wellness részlegen is jártak, ismerkedve jövőbeli szakmájuk részfeladataival. Tartalmas és tanulságos program volt ez diákjaink számára, hiszen a jövő tanévtől ők már a hetük nagy részét egy gyakorlati képzőhelyen töltik majd, és mostani választásuk nagy hatással lesz későbbi tanulmányaikra. Reméljük, hogy sikerült megkönnyíteni a döntésüket. Köszönjük a partnereinknek, az őket képviselő szakembereknek, hogy biztosították ezt a lehetőséget!

2024. jan. 22.


 Tájékoztató a központi írásbeli felvételi vizsgákról

Tájékoztató a központi írásbeli felvételi vizsgákról

Kedves Nyolcadikosok! Itt olvashatjátok a központi írásbeli felvételi vizsgákkal kapcsolatos tudnivalókat. Sok sikert kívánunk mindenkinek!

2024. jan. 3.


igazgatóság


Partnereink

SZC logo

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum


Veres Péter Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola

4060 Balmazújváros Batthyány u. 7


2024Veres Péter Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola